the short story project

search

אלרן בשרי

שמיכה לשניים

זה היה כבר ערב בבניין הנטוש ברחוב אלנבי 32. מספר דיירים, אם אפשר לקרוא להם כך, נשכבו כל אחד בפינה אחרת על בדים, קרטונים וכל דבר שנמצא בכדי לרכך את הרצפה הקרה. יעקב, או ג׳ק כפי שכולם קוראים לו, ישב שעון על הקיר המתפורר חצי מעולף כשבאנג מטונף עומד לידו על הרצפה.

ג׳ק, יש לך קצת נייס גיי?

ג׳ק פקח את עיניו בקושי וראה דמות מטושטשת מולו. ניסו? אמר בקול חלוש

כן אחי, יש לך?

ג׳ק הזיז את ידו בקושי והוציא מכיסו שקית מטונפת. ניסו התיישב לידו, ולאחר שקיסס והוריד ראש, נשען על הקיר מסטול לגמרי וראשו צנח על כתפו של ג׳ק. לאחר בערך עשרים דקות, ג׳ק וניסו התעוררו מהקור הנורא של אמצע נובמבר רועדים מקור.

יש לך משהו חם ללבוש?

בוא ליוני, אולי לו יש משו..

הם עברו במסדרון דרך כמה אנשים, חלקם רדומים וחלקם מעוכים מאיזו מנה או שתיים. ג׳ק וניסו פנו בפנייה השלישית שמאלה לעבר חדר עם תקרה שבורה ומצאו את יוני בפינה המרוחקת עטוף בשמיכה מטולאת ורדום.

יוני.. בחיאת.. תעשה מקום

יוני לא זז מילימטר מרוב שהיה שפוך.

נעיר אותו?

עזוב.. הוא יחטוף עליך קריז. אני מכיר אותו. עדיף כבר למות מקור.

תכלס ג׳ק…

הם הסתובבו ויצאו מהחדר. לרגע, אבודים ומנסים לחמם את עצמם, הם ראו נער צעיר שכוב ליד הקיר המרוחק עטוף בשמיכה שנראתה די טוב למען האמת. מופתעים, הם הלכו לכיוונו וניסו בעט בו חזק עד כמה שיכל. צרחה פילחה את הבית והנער התעורר מכאבים. ג׳ק לא היסס ולקח ממנו את השמיכה בתנועה חדה.

כוסאמאק עארס! יא בני זונות תחזירו לי את השמיכה.. הנער צעק בלחש בעודו ממרר בבכי.

לך תזדיין.. ואחלה שמיכה.. ניסו לחש לו באוזן, שניה לפני שהם פנו ללכת לעבר הפינה הקבועה שלהם בבית. מתרחקים מהנער המסכן הם הגיעו לפינת החדר שלהם, התכסו בשמיכה המפנקת ונרדמו כמעט ומיד.

הבוקר עלה, והם התעוררו חצי רטובים מהברד שדפק על החלונות השבורים והרטיב חצי מהחדר. הם קמו מהר וקיפלו את השלל מאמש והלכו לעומק הבית מתים מקור.

חייבים למצוא חדר אחר ג׳ק, אנחנו נמות פה..

ג׳ק הינהן, והם פנו לחדר של יוני. חייבים להתארגן, הנייס גיי נגמר עוד מעט

יוני! ניסו צעק בשמחה כשראה אותו ער

מה אתה רוצה?

יש לך קצת חומר?

יש לך כסף?

חורף אחי, איפה אני אמצא כסף עכשיו?

אז עוף, עוף לי מהחדר.. ויוני קם לעברם בהפגנתיות

יוני, תירגע.. בחייאת יוני.. ג׳ק התקפל לאחור כשראה את יוני המגודל מתקרב אליהם באופן מאיים וניסה למשוך את ניסו ביחד איתו. ניסו נעמד באופן תקיף, עד שיוני היה ממש קרוב אליו, ואמר יא מניאק, ככה זה הא?!

כן, ככה זה.. ויוני דחף אותו החוצה. עוד שניה ואני מזיין לך את הצורה, הבנת?

ניסו הישיר מבט עוד פעם אחת והסתובב ויצא עם ג׳ק מהחדר.

מה זה היה בנאדם? מה אתה דפוק שאתה מתעסק איתו ככה?

די כבר.. נשבר לי הזין מהבנזונה הזה. מי הוא בכלל? אם שנינו היינו קופצים עליו הוא אפשר היה.. אפשר אני אומר לך..

ניסו כפרה, לא אכלתי כבר יומיים והבנזונה אוכל בשר כל יום מהזונות שלו. מה אתה דפוק? ג׳ק תפס אותו בחולצה וניער אותו, אני בקושי עומד ואתה רוצה שאלך מכות עכשיו? באמת התחרפנת.. דפוק!

טוב צריך להתארגן איכשהו..

אולי יש לדביר משו..

עזוב אותך ממנו עכשיו, צריך להתארגן על אוכל, אני רעב מת

אני חייב מנה אחי.. אני עוד שניה בקריז…

סבבה.. לך תשיג מנה, אני הולך לארגן משו לאכול

ג׳ק הסתובב ויצא מהבית עטוף בשמיכה מאתמול. הולך בין הטיפות הוא ניסה לפשפש בין הזבל בפחים הכמעט ריקים לשאריות אוכל ואולי גם כמה בקבוקים שאולי הוא ישיג מהם קצת כסף. לאחר סיבוב יחסית ארוך הוא חזר לבית. מסתובב במסדרון מחפש את ניסו הוא ראה את הנער מאתמול בערב מחייך לעברו.

מה?..

מה, מה?

מחפש את החבר שלך הזה אה?

מה אתה רוצה, ילד?

מה אני רוצה? את השמיכה שלי יא בנזונה..

לך.. לך מפה יא טמבל.. ג׳ק צחק, הלך ופנה לעבור את הנער. לפתע, צרחה. הוא חש דקירה מתחת לצלעות הימניות שלו והתרסק על הרצפה.

הנער התכופף, לקח את השמיכה ולחש לו באוזן, הניסו הזה שלך בכה כמו ילדה קטנה אחרי שגמרתי איתו.. מזל שלך שאני מרחם עליך… וטמבל.. תקרא לאבא שך..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *